Örökbefogadási adatlap

Email cím*

Telefon*

Hány éves Ön?

Miért pont ezt a kutyát választotta?

Érdeklődött már a fajtaspecifikus jellemzőről (védőösztön, aktivitás, stb.)? igennem

Felnőttek száma?

Gyermekek száma (életkoruk)?

Kik fognak a kutyáról gondoskodni?

Otthon típusa?házlakásalbérlet

Hányadik emelet?(lépcső vagy lift van az épületben?)

Otthon helyzete (Városközpont, Külváros, Agglomeráció)VárosközpontKülvárosAgglomeráció

Jelenleg hány kutyát tart?

Azok milyen neműek?

Ivartalanítva vannak a kutyái?igennem

Tervezi-e a jövőben, hogy leendő vagy jövőbeli kutyáinak kölykei szülessenek, ha igen, miért?igennem

Kennelben tartaná a kutyát?igennem

Ha nincs állandó helye még a kutyának, hogy oldaná meg a tartását?

Van ingatlanjának kertje?igennem

Ha igen, kérjük töltsön fel legalább 1 képet róla (hogy lássuk mekkora területe lenne)

Bekerített?igennem

A kert nagysága?

Hol aludna a kutya éjszaka?

Volt-e Önnek szánhúzó kutyája és melyik fajta?

Eddig hány kutyája volt és azok milyen fajtájuak voltak?

Van-e egyéb háziállata, azok milyen állatok (szárnyas,macska stb)?

Van főállása?igennem

Mennyi időt kellene a kutyának egyedül lennie?

Van rá lehetősége pár napot kivenni, hogy az új családtagnak könnyebb legyen a beilleszkedés, az új otthon megszokása?

Minden családtagja egyetért a kutya érkezésével?igennem

Biztos abban, hogy Ön vagy valamelyik családtagja nem szenved kutyaszőr allergiában?igennem

Írja le röviden hogyan képzeli egy napját az új családtaggal!

Szabad póráz nélkül sétáltatni kutyát a környékén?igennem

Lehetséges lenne, hogy a kutya megfelelő kapcsolatot teremtsen más kutyákkal?igennem

Tervezi, hogy elmegy kutyaiskolába a kutyával/kutyaoviba a kölyökkel?

Mit gondol, milyen gyakran van szüksége egy kutyának sétára és mennyi ideig?

Van a közelben kutyafuttató vagy messze van lakóhelyétől?

Vannak parkok, kijelölt kutyasétáltató helyek, rétek, mezők vagy erdők a közelben?

Rendelkezik elegendő türelemmel, idővel és megértéssel a szoktatási időszakra (pl. szobatisztaság, félénkség, bizalmatlanság, bizonytalanság, kölyköknél a rágási időszak, stb.)?

Tisztában van azzal, hogy a kezdeti orvosi költségek magasak lehetnek a környezetváltozás, a költözési stressz vagy az étkezés átállás következtében?

Néhány esetben a kutyáknak lehetnek ismeretlen eredetű betegségeik, sérüléseik, hegeik (lelkileg vagy testileg). Ez oka lehet annak, hogy a kutyát visszaadja?

Sokat van úton, sok új helyzettel kell a kutyának szembesülnie?

Képes a kutyának a megszokott környezetébe nyugalmat és kiegyensúlyozottságot nyújtani?

Hajlandó lenne hosszabb utat is megtenni azért, hogy az új családtagot megismerhesse?

Van már elképzelése, hogy nyaralás alkalmával ki vigyázna a kutyára? Válsszon az opciók közül

Tisztában van-e azzal, hogy nem elegendő napi egyszer az etetéséről gondoskodni, folyamatos ellenőrzést igényel, magányában megszökhet, rongálhat?

Mutassa be, hogy milyen lenne az a kutya, amelyik Önt a kutya visszaadására kényszerítené!:
Fogadott már örökbe mentett kutyát? Ha igen, mikor és honnan?

Adott már vissza állatot? Ha igen, mikor és miért?

Az anyagi helyzete elég biztos ahhoz, hogy az időközben felmerülő költségeket adott esetben fedezze (étel, orvosi költségek, szükséges eszközök)?

Mennyire tippeli az egy évre jutó alapvető orvosi költségeket? (beleértve kötelező oltások, féreghajtás, fogkőleszedés, kisebb sérülések)

Utánanézett már az itthoni állattartási törvényeknek?

Gondolt már arra, hogy a kutya akár 15-16 évig is élhet és ezt figyelembe vette a tervezések során?

Tudja, hogy amikor egy kutya öregszik, -még ha egészséges is-, egyre többször kell kimennie és akár inkontinencia is felléphet? Talán nem tud már lépcsőzni és nem tud egyedül beszállni majd az autóba?

Mit gondol, hogy mi lehet annak az oka, ha a kutya ás, rongál, szétrág bizonyos dolgokat, és ez kinek a hibája?

Leírná pár szóval, hogyan képzeli el az új jövevényt?

Beleegyezik-e abba, hogy időnként ellenőrizzük az örökbefogadott kutyát illetve információt kérjünk az állatorvosától?igennem

Köszönettel vesszük a jelentkezését a kutyára

Kérnénk, hogy a mellékelt kérdésekre válaszoljon, és csak ennek ismeretében küldje el jelentkezését. Miután sikeresen elküldte az adatlapot, munkatársunk kapcsolatba lép Önnel az alább megadott elérhetőségeken. Kérnénk, hogy látogassa meg ismeretterjesztő menüpontunkat, ahol a szánhúzó kutyák jellegzetességeit ismerheti meg és azt követően hozzon felelős döntést, mely reméljük hosszú távú jó döntés lesz.

Csak akkor javasoljuk, hogy kutyát tartson, ha minden kérdésre IGEN-nel válaszol.

Védenceink örökbeadásánál lényeges tudnivaló, hogy mindig elsősorban az állatok érdekeit vesszük figyelembe. A jó döntéshez pedig ismernünk kell a kutya alapvető tulajdonságait, és a leendő gazdi elvárásait. Ha Alapítványunk panziójából szeretne kiválasztani a kutyát, előre egyeztetett időben ott bármikor szívesen látjuk (elérhetőségek honlapunkon a Rólunk menüpont alatt). Csak oltott, egyedi azonosítókkal ellátott, parazitamentesített kutyát adunk örökbe, ivartalanítva.

További hasznos információ:
Mik az örökbefogadás feltételei?
Az örökbefogadás menete

Fontos információk